Help: Live soccer results at Soccer 24 offer soccer live scores and results, cups and tournaments, providing also goal scorers, soccer halftime results, red cards, goal alerts and other soccer live score information from Albania - Superliga 2020/2021. Gjilani dhe Drita kanë barazuar pa gola në derbi e zjarrtë të Anamoravës, e me rezultat të njëjtë përfundoi edhe takimi mes Llapit dhe Trepçës ’89. Kanë mbetur vetëm dy ditë nga fillimi i garës më të re nga UEFA për përfaqësueset e kombeve në futboll, e cila quhet UEFA Nations League (Liga e Kombeve). Kurse, Vëllaznimi mposhti Besën […] SHARES. Tabela e Superligës së Kosovës në futboll! Klan Kosova më parë raportoi nga burimet e saj brenda policisë se shumica e policëve të ftuar për intervistim janë të komunitetit serb. Drita e Gjilani kanë dalë triumfuese nga përballjet e tyre në kuadër të javës së tetë në Superligën e Kosovës në futboll, të enjten në mesditë. Rezultatet dhe tabela pas javës së parë të Premier Ligës, ja kush prin (FOTO) Futboll 12 Gusht 2019 09:16 Ka përfunduar java e pare e sezonit të ri të Premier Ligës e cila filloi me ndeshjen ndërmjet Liverpool dhe Norwich të premten, për tu përmbyllur me superderbin ndërmjet Man Utd dhe Chelsea. “S’dilja me javë të tëra dhe isha e zverdhur gjithë kohës”, Alesia Bami s’e paska përjetuar aspak mirë famën në fillimet e saj! UEFA Kampionati Evropian i Futbollit është garimi kryesorë futbollistik i kombëtareve Evropiane në futbollin e meshkujve organizuar nga UEFA.Ky garim mbahet çdo katër vite që nga viti 1960. Tabela e Grupit A: Për t’i rritur gjasat për kualifikim drejtpërdrejt nga ky grup, Kosova do ta zhvillojë së pari ndeshjen shumë të rëndësishme kundër Çekisë. Tabela/ Futboll deri më 30 qershor, shikoni sa lojtarëve te Shqipërisë iu skadon kontrata në këtë datë Vendmet e UEFA-s për të shtyrë Europianin janë bashkëshoqëruar … Flamurtari 23 15 5 3 33:9 50 ... Kosova (P) 23 7 4 12 31:43 25. Fan Club. Një numër i makinave në parkingun e IPK-së, janë me tabela te shtetit të Serbisë, ndonëse policët bartin uniformë të shtetit të Kosovës, njofton Klan Kosova. Sport Vision përdor cookies që janë të nevojshme për funksionimin korrekt të faqes sonë të internetit për të mundësuar kërkimin teknik të sigurtë dhe në këtë mënyrë për të siguruar përvojën më të mirë të përdoruesit për ju. Kosova do ta fillojë aventurën ndaj Azerbaixhanit në Baku në kuadër të Grupit D, kurse Shqipëria e fillon … Kampioni në fuqi i elitës së futbollit kosovar fitoi 3-2, në një takim që ishte tejet dramatik në stadiumin e qytetit. Rezultatet dhe tabela pas 4 ndeshjeve të javës së 16-të Futboll 23 Nëntor 2019 15:05 Kanë përfunduar tri ndeshjet e sotme që filluan në orën 13:00 në kuadër të javës së 16-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Emri i pazakontë, e ka vënë atë në qendër të vëmendjes, por banorët e fshatit janë të lodhur nga talljet e përqeshjet. Tregon kush e nxori nga ‘periudha e errët’ Tabela e Serbisë brenda Kosovës (VIDEO) 1 vit më parë 1 ... Televizioni “Klan Kosova” u themelua në dhjetor të vitit 2008. 1. Kjo ndeshje do të zhvillohet më 9 shtator në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Lajme nga futbolli shqiptar, ekipet kombetare, superliga dhe gjithcka nga futbolli shqiptar online Cookies të nevojshëm e bëjnë faqen e përdorshme duke mundësuar funksione bazë si navigacion faqe dhe qasje në zonat e mbrojtura. Share 0. Prishtina e ka mbyllur fazën e parë […] Drita e mposhti me rezultat bindës, 5-1, Vushtrrinë, derisa Gjilani triumfoi kundër Flamurtarit me rezultat 4-1, raporton Periskopi. Humbje e rëndë për Gjilanin Shënues: Suad Saliagiq (45)Prishtinë, 9 maj - Sulmuesi i Prishtinës, Suad Saliagiq më golin e tij në minutën e 45-të, ia ka siguruar pikët e … Kosova U21 e Rafet Prekazit ka arritur një fitore të madhe në … Fillimisht ky garim u emërua si Kupa e Nacioneve Evropiane, duke ndërruar në emrin Kampionati Evropian i Futbollit në vitin 1968. Flamurtari 11 6 3 2 17:12 5 21 3. Superliga 2020/2021 rezultati na Rezultati.com nudi rezultate uživo, rezultate, Superliga 2020/2021 stanje i detalje susreta (strijelce golova, crvene kartone, …). 19:08 14/12/2020 “Askush të mos guxojë të deformojë vullnetin e popullit me paratë e drogës” Presidenti Ilir Meta ka komentuar raportin e fundit të Guardia di Financa për luftën ndaj kanabisit në Shqipëri. ... (Kosova Sot Online ) ... fiton ndaj Denver Pochettino buzë emërimit trajner i Paris Saint-Germain. Shpërndaje në Facebook Shpërndaje në Twitter. Golin në këtë duel e ka shënuar në minutën e 90’të,shkruan GazetaBlic Sport. Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 15-të në Superligën e Kosovës. fax.al ben organizimin, grupimin dhe rangimin e permbajtjeve nga ueb faqet shqiptare. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). Edhe ata që shkojnë për herë të parë nuk e kanë vështirë t’i gjejnë fallxheshat, pasi që secila nga ato ka vendosur tabela që tregojnë shtëpitë ku ndodhen ato. Një natë më parë, përveç sheshit para Ministrisë së Ndeshja më e rëndësishme në këtë xhiros ishte ajo në derbin lokal mes dy rivalëve, Gjilanit dhe Dritës. 1.3k. ... Tabela. Tabela lajmëron hyrjen në fshatin e Austrisë, Fucking. 15. Drita mbetet kampion vjeshtor me 41 pikë, tri më shumë se Ballkani që është në vendin e dytë. Tabela e Superligës së Kosovës në futboll pas javës së 17-të Sport December 10, 2020 Kosova merr pjesë me katër boksierë turneun ndërkombëtar të boksit në Sarajevë 79 – pikë (35) Milano. Argjend Malaj në tentim për ta larguar topin, ka çuar atë në rrjetën e ekipit […] Në mesjavë kishte ndeshje në Ligën e Dytë të Kosovës, këto janë rezultatet dhe tabela para 11 orëve Superliga dhe Liga e Parë e Kosovës pushojnë për disa ditë përshkak të ndeshjeve ndërkombëtare, por futbolli në Ligën e Dytë dhe atë të Tretë nuk pushon as në këtë periudhë, raporton Gazeta Olle. Trepça 11 7 2 2 19:8 11 23 2. 73 – pikë (35) Inter. Me këngët dhe brohoritjet në buzë, ai është i … Fitore në këtë […] 11/25/2019. ... Thaçi uron Erdoganin: Kosova është krenare që feston me Turqinë! Kosova U21 ka bilancë të 100 për qind në eliminatore për Euro 2021, ku nga dy ndeshje ka dy fitore . Sot janë zhvilluar pjesa dërrmuese e ndeshjeve të xhiros së 23-të të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Fotografi të ndryshme, realizuar këtë të premte në Tiranë, tregojnë gjendjen e disa prej rrugëve të kryeqytetit, një ditë pas protestës së dytë të organizuar pas vrasjes së 25-vjeçarit, Klodian Rasha, nga një efektiv i Policisë. FIFA ZBULON RENDITJEN E KOMBËTAREVE/ Shqipëria vendnumëro, Kosova vendos rekord të ri (TABELA E PLOTË) Futboll Sport. Me ndeshjen Prishtina – Drita ka përfunduar pjesa e pare e sezonit 2020/21. Ata duan një emër të ri, pasi po vuajnë nga fenomeni i vjedhjes së tabelave Tabela e Serisë A për vitin 2020. Mauro Icardi pritet të rikthehet në Serie A, befasohet Interi! Transmetimin e filloi që nga 17 shkurti i vitit 2009, me simbolikën e shënimit të njëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës. FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së 18-të të Superligës së Kosovës në futboll, transmeton Periskopi. FIFA ZBULON RENDITJEN E KOMBËTAREVE/ Shqipëria vendnumëro, Kosova vendos rekord të ri (TABELA E PLOTË) by Delo.autor 19/09/2019 0 206. Hysi 11 7 0 4 17:10 7 21 4. Kanë përfunduar edhe tri ndeshjet e ditës së diel në Vala Superligë, kështu duke u mbyllur edhe stinori vjeshtor në Superligën e Kosovës në futboll. Kosova (Vushtrri) - Flamurtari 0:0 Ferizaj - KEK-u 1:0 Nr TABELA N F B H Golat P-M Piket 1. Pas kësaj fitoreje, Drita pozicionohet në vendin e parë me 17 […] Futboll. VIEWS. “Te Sanija”, “Te Gila”, “Plumbtore”, “Falltore”, janë vetëm disa nga emrat që tërheqin “hallexhinjtë”. Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll. Tabela pas ndeshjeve të sotme: Postuar në Futboll Vendor, Ligat tjera Post navigation “Intelektualët” nisin festën, Haxhimusa trajtohet si mbret Referi reagon pasi u rrah: Më kanë sulmuar disa persona të kryesisë, jemi ende në polici . Gazeta Online AlbaniaSoccer - Futbolli Shqiptar. Skuadra e Drenicës ka triumfuar përballë skuadrës së Feronikelit me rezultat 1 me 0. Besa-Besë Në vendin e zakonshëm, në shkallët e Lindjes, qëndron miku më i ngushtë i klubit të futbollit Prishtina. Rezultatet dhe tabela në Ligën e Parë të Kosovës 23:38 | 3 Shtator 2017 Liga e Parë e Kosovës në futboll ka vazhduar sot me pesë ndeshje interesante, përcjellë arbresh.info. 78K likes. Federata e Futbollit e Kosovës - Football Federation of Kosova, Pristina. Dardania-Fushë Kosova Galaksia-Rilindja Gjakova-Minatori. 11.