3. MIEN FCL | 1450 P, Hol dir jetzt dein FCL Trikot 20/21 mit deinem Namen drauf. Report. Bitte fülle untenstehendes Formular aus, damit wir Dich kontaktieren können. Der Fanshop und die Geschäftsstelle bleiben über Weihnachten und Neujahr geschlossen. LINE-UPS. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Kapazität:-Baujahr:-Endplatzierungen. Photocredit: Albert Sinani. 919 likes. Mannschaft Business Fans Stadion Tickets. League AVG is Europe UEFA Champions League's average. KF Feronikeli 0-1 The New Saints. Saison der höchsten kosovarischen Spielklasse im Männerfußball.Sie begann am 17. KF Feronikeli, gjatë seancës stervitore të zhvilluar në stadiumin me bari sintetik. Alle Infos zu deinem Stadionbesuch 14. Në krye të këtij aktiviteti qëndronte arsimtari i Edukatës Fizike, Hashim Mala. Malazezi, Damir Kojasevic dhe klubi i Feronikelit kanë arritur marrëveshje. KF Feronikeli: Drenas: Rexhep-Rexhepi-Stadion 0 2.000 KF Feronikeli - KF Arberia Ergebnis. Translated +23. 18:01. Oktober 2020 . Current transfer record: +-0. KF Feronikeli. 1:56. Here on SofaScore livescore you can find all KF Feronikeli vs KF Ballkani previous results sorted by their H2H matches. Follow. Der FCL präsentiert im Geschäftsbericht 2019/20 sein Jahresergebnis. Feronikeli u themelua në vitin 1974, fillimisht me emrin “Nikeli”. 1. Das Stadion Stadiumi Fadil Vokrri, Priština Das Stadion fasst 13429 Zuschauer. Da konnte er nicht. U sezoni 2020./21. Feronikeli u themelua në vitin 1974, fillimisht me emrin “Nikeli”. KF Feronikeli Narodny Futbalovy Stadion will host Wednesday’s football game between Slovan Bratislava and Feronikeli, the two teams who failed to impress in the Champions League qualifiers. Presidenti Ramaj njihet si njeri shumë kërkues, dhe nuk mjaftohet me titujt e fituar, duke kërkuar përsëritje e përsosje të rezultateve të kaluara. KF Prishtina vs KF Feronikeli match for Kosovo Superliga on 2020-12-04. 3. Duke llogaritur edhe Kupën e Diasporës, gjatë sezonit 2018-19, FC Feronikeli nën presidencën e Ramajt fituan të gjithë titujt e mundshëm në Kosovë. Including details of recent head-to-head results, last results for each team, match odds. The New Saints scorers: Dean Ebbe (67') Venue: Fadil Vokrri Stadium, Prishtina. Vereinsdaten Name: KF Feronikeli Gründung: (not set) Mitglieder: - Der ist noch nicht hier. Kida Kenga e parë ne Stadium te Kampionit KF Feronikeli. Kosovo Superliga - 2020-12-04 12:00 Wegen der COVID-19-Pandemie im Kosovo ruhte der Spielbetrieb zwischen dem 10. Si synim i tij kryesor është ngrijta e FC Feronikelit në nivel evropian dhe jo vetëm vendor. KF Feronikeli From Wikipedia, the free encyclopedia KF Feronikeli (Albanian: Klubi Futbollistik Feronikeli), commonly known as Feronikeli is a professional football club based in Glogovac, Kosovo. Spielleitung. Alle Infos zum Stadion von KF Feronikeli. Playing next. Erfolge. Kojasevic me përfaqësuesën e... KF. KF Feronikeli. Das Stadion Gjilan (albanisch Stadiumi i Qytetit të Gjilanit; deutsch Stadion der Stadt Gjilan) ist ein Fußballstadion in der drittgrößten kosovarischen Stadt Gjilan.Es ist die Heimspielstätte der Fußballclubs KF Gjilani und KF Drita, die beide in der IPKO Superliga spielen, und des KF Bashkimi – Gjilan.Die Anlage bietet auf den Rängen 15.000 Plätze. KF Feronikeli KF Ballkani live score (and video online live stream*) starts on 5 Nov 2020 at 12:30 UTC time at Rexhep Rexhepi Stadium stadium, Glogovac city, Kosovo in Superliga e Kosovës - Kosovo. After a goalless first half in Oswestry, a penalty from Greg Draper and a close range Aeron Edwards effort put The New Saints in the driving seat. Cez kosovský klub KF Feronikeli postúpil do 3. predkola Európskej ligy UEFA. Superliga e Kosovës League level: First Tier Table position: 5 In league since: 4 years € 3.45 m. Total market value + KF Feronikeli Drenas Feronikeli U19. „Belasí“ v súčte dvoch stretnutí vyhrali 4:1. Alle Informationen zum Ticketing für die nächsten Heimspiele in der swissporarena. Browse more videos. Am 21/11/2020 trafen KF Feronikeli und KF Arberia im Rahmen einer Superliga-Begegnung in Kosovo aufeinander. The squad overview can be embedded on the own homepage via iframe. Total Match Cards for KF Feronikeli and The New Saints FC. Gjatë pranverës dhe verës së vitit 1974, u zhvillua një aktivitet i dendur në të gjitha aspektet, me qëllim të formimit të klubit të futbollit, regjistrimin e tij dhe inkuadrimin në Ligën ndërkomunale të Futbollit, që atë botë njihej me emrin “Liga e Qarkut të Prishtinës”. 12:14. Spielbeginn. Juni 2020. Klubi Futbollistik Feronikeli (KF "Feronikeli"; KF Feronikeli Drenasi; Feronikeli Drenasë, Feronikeli Glogovac; Feronikeli) je nogometni klub iz Glogovca (alb. KF Drenica vs KF Feronikeli predictions, football tips and statistics for this match of Kosovo Superleague on 10/11/2020 KF Drenica vs KF Feronikeli football predictions and stats - … Europe UEFA Champions League Card Stats Kosovo - KF Feronikeli - Results, fixtures, squad, statistics, photos, videos and news - Soccerway Gelbe Karte für Arbër Prekazi (KF Feronikeli) 19. Der Schiedsrichter Die Partie wird gepfiffen von Igal Frid. Please add the … Scott Ruscoe’s team will host the first leg against the Kosovans on July 9, before travelling to the Rexhep Rexhepi Stadium a week later (July 16) for the second leg. The UEFA Champions League Qualifying Round 1 second leg game against the champions of Kosovo, KF Feronikeli, sees the sides level at 2-2. KF Feronikeli Drenas. Gjatë vitit 2018 ai ishte tatimpaguesi më i madh në Mal të Zi dhe kjo tregon për suksesin në biznesin e tij PortoBudva, që është edhe sponsori kryesor i FC Feronikelit. Ai ka më shumë se 15 vite që jeton dhe vepron në Mal të Zi. Der FCL sagt Danke und wünscht ein schönes Weihnachtsfest. Kosovo - KF Feronikeli - Results, fixtures, squad, statistics, photos, videos and news - Soccerway Alles zum Verein KF Feronikeli (Superliga e Kosovës) aktueller Kader mit Marktwerten Transfers Gerüchte Spieler-Statistiken Spielplan News "Feronikeli" se natječe u "Superligi Kosova", … 3. RSL 14 | Der FCL verliert gegen de FC Basel 1893, obwohl man erneut die klar bessere Mannschaft war. The New Saints advance 3-2 on aggregate. Photocredit: Albert Sinani. weltfussball.de verwendet Cookies. Slovenský majster si teraz počká na ďalšiu prekážku. Please click the button "Send inquiry" which opens a new e-mail message. März 2020 und 4. Në këtë kuvend u themelua klubi, i cili u emërtua me emrin “NIKELI”, me seli në Gllogoc…. KF Feronikeli, Fußballverein aus Kosovo. KF Feronikeli gegen A&N Live-Ticker (und kostenlos Übertragung Video Live-Stream sehen im Internet) startet am 7.12.2019. um 11:30 (UTC Zeitzone) in Rexhep Rexhepi Stadium, Glogovac, Kosovo, in Kupa e Kosovës, Kosovo. Tor für Slovan Bratislava, 0:1 durch Vernon. Vereinsinfos KF Feronikeli - Erfolge, Daten & Stadion. Drenasi), Prištinski okrug, Republika Kosovo. Trotz Dauerdruck reicht es nur zum Anschlusstreffer. Global Pacific Electronic Technology Limited Ort. Meister wurde KF Drita.Die Aufsteiger der zweiten Liga waren KF Kosova Vushtrri und KF Dukagjini. Auch historische Spielstätten können ausgewählt werden. 18:19. KF Feronikeli (albaneză Klubi Futbollistik Feronikeli), cunoscut ca și Feronikeli este un club profesionist de fotbal cu sediul în Drenas (sârbă Glogovac), Kosovo. Für das Spiel, welches 1 - 0 ausging, können Sie den kompletten Spielbericht auf Oddspedia nachlesen. KF Feronikeli. Durch die Nutzung der Website stimmst Du der Verwendung von Cookies zu. Juli 2020. Mannschaft Business Club Fans Saison 20/21 Stadion Tickets. English (US) Español; Français (France) 中文(简体) KF. Die IPKO Superliga 2019/20 war die 74. Stellungnahme des FCL 28. Für das Spiel, welches 1 - 0 ausging, können Sie den kompletten Spielbericht auf Oddspedia nachlesen. As The New Saints prepare to face KF Feronikeli in the Champions League first qualifying round next week, we’ve taken an in-depth look at the Champions League debutants. © 2020 livescore18 All Rights Reserved. Der Flug nach Kapstadt war ein Nichtraucherflug. Feronikeli. Pamje nga stadiumi "Rexhep Rexhepi", Drenas. This season in the Superleague of Kosovo (Kosovo), KF Feronikeli stats show they are performing Very Poor overall, currently placing them at 0 /10 in the Superleague of Kosovo Table, winning 0% of matches.. On average KF Feronikeli score 0 goals and concede 0 goals per match. There were 135 cards in 19 matches in the 2019/2020 season. Clubul activează în Superliga, cea mai valoroasă competiție de fotbal din țară. V Prištine sa gólovo presadili De Marco a poistku pridal v 54. minúte David Holman. 4 years ago | 1.1K views. Gjatë pranverës dhe verës së vitit 1974, u zhvillua një aktivitet i dendur në të gjitha aspektet, me qëllim të formimit të klubit të futbollit, regjistrimin e tij dhe inkuadrimin në Ligën ndërkomunale të Futbollit, që atë botë njihej me emrin “Liga e Qarkut të Prishtinës”. Sami-Kelmendi-Stadion 0 1.500 Nein: 0 6. Naser Ramaj është biznesmen nga Kosova, që biznesin e tij e ka të fokusuar në Budva të Malit të Zi. Feronikeli. Amateur Sports Team. 0% of KF Feronikeli's matches end with both teams scoring and their average total goals per match is 0. View from the stadium "rexhep rexhepi", drenas. KF. Zyrtare: Damir Kojasevic i bashkohet Feronikelit, Feronikeli e nis me këmbë të mbarë garën e Kupës, Rexhepi e Kiqina debutojnë në fitoren ndaj Besës. 1. Feronikeli - Live Soccer TV - Football TV Listings, Official Live Streams, Live Soccer Scores, Fixtures, Tables, Results, News, Pubs and Video Highlights Ramaj është president i FC Feronikelit që nga 1 dhjetori 2017 dhe që nga ajo kohë, FC Feronikeli ka fituar: një herë titullin kampion (sezoni 2018-19), një herë Kupën e Kosovës (sezoni 2018-19). August 2019 und endete am 26. KF Feronikeli - KF Arberia Ergebnis. Më 8 prill të vitit 1974, në sallën e Kuvendit Komunal, në Gllogoc, tash Drenas, u mbajt Kuvendi Themelues i Klubit të Futbollit. Oktober 2020 . dhe një herë Superkupën e Kosovës (sezoni 2018-19). Am 21/11/2020 trafen KF Feronikeli und KF Arberia im Rahmen einer Superliga-Begegnung in Kosovo aufeinander. The club play in the Football Superleague of Kosovo, which is the top tier of football in the country. Squad size: 31 ... Stadium: Stadiumi "Rexhep Rexhepi" 7.000 Seats. Naser Ramaj ka lindur më 16 gusht 1974, në Drenas. Slovan Bratislava už druhú hanbu nedopustil.